ALBAN SKENDERAJ


Mirmengjes Lyrics

Me jep nje caffe te lutem nje dopio Express
Nje karrike te ulem dhe te pres
Ti ne Kripen e detit embel rrezaton
Nje buzeqeshje te fshehur ma dergoj

Si t'ja bej si t'ja them
Zemren t'ja shfletoj
E ndrojtje t'mos kem

Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harrohem me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim

Me jep nje pije te lutem nje dopio konjak
Emocionet te shuhen pak nga pak
Ti me rrezet e diellit t'derdhur neper trup
Floket shtese te ylberit permbi sup

Si t'ja bej si t'ja them
Zemren t'ja shfletoj
E ndrojtje t'mos kem

Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harrohem me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim

Dhe ne te djatht
Dhe ne te majt
Po me huton shikimi i saj
Erdhi momenti qe sfiden ta pranoj

(REF 2x)
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harroja me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim
(kaq guxim, kaq guxim)

Pak llogarin te lutem nje tjeter nate te pres...

Correct these lyrics

Watch Alban Skenderaj Mirmengjes video
Hottest Lyrics with Videos
3b2694f8cbda753b745724e4e4fe7fae

check amazon for Mirmengjes mp3 download
these lyrics are submitted by musixm

Record Label(s): 2011 Dnmm
Official lyrics by

Rate Mirmengjes by Alban Skenderaj (current rating: N/A)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Meaning to "Mirmengjes" song lyrics no entries yet
required
capthca required

Characters count
: min. 50 characters