ALBAN SKENDERAJ


Ende Ka Shprese Lyrics

Lindje dhe perendim
Sa histori midis
Si perhere ne lundrim
Brigjeve te femijerise.

...Dhe era fryn nga çdo ane
S'mund ta ndalesh dot me dore
Le ta shtyj si e marre
Fatin tim te brishte si bore

Ref

Ende ka shprese, ende ka jete
Dersa ka lote ne sy
Ende ka ndjenje, ende ka stine
Edhe neper stuhi, ende ka shprese.

Sa pikepyetje pa rend,
varur hapsirave blu
Pse te mbetem pa mend,
kur mendjen e kam diku.

Dhe era fryne si e marre
Frymen do ta ndal tek ti...

Ref

Ende ka shprese, ende ka jete
Dersa ka lote ne sy
Ende ka ndjenje, ende ka stine
Edhe ne bardh e zi,

Oh jo, nuk dua parajsen, por dua te shoh
Qe ende ka shprese, te buzeqesh
Ref

Ende ka shprese, ende ka jete
Dersa ka lote ne sy
Ende ka ndjenje, ende ka stine
Edhe neper stuhi, ende ka shprese.

Correct these lyrics

Watch Alban Skenderaj Ende Ka Shprese video
Hottest Lyrics with Videos
1214b091a9baaabcdef67206ab73b286

check amazon for Ende Ka Shprese mp3 download
these lyrics are submitted by musixm

Record Label(s): 2011 Dnmm
Official lyrics by

Rate Ende Ka Shprese by Alban Skenderaj (current rating: N/A)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Meaning to "Ende Ka Shprese" song lyrics no entries yet
required
capthca required

Characters count
: min. 50 characters