ALBAN SKENDERAJ


Ata Sy Lyrics

Dje i humbur i zhytur në kerkim...
Sot ndihem më i lumtur plot me frymëzim
Po kur nata bie unë prap kërkoj
atë zë të ëmbël që zemrën t'ma shëroj

Po kur fati stë njeh jo nuk të troket në derë mmm
kështu e ka kjo jetë pak të jep e pak të merr
po kur nata bije unë prap kërkoj
dy sy që dhe natën unë mund ti dalloj...

.ref x1
Ata syyy janë në çdo vend, në çdo hap
në çdo hapsirë e në çdo kënd
Ata sy që i kanë dhenë .ditës diell natës hënë...
Po këtë natë bie shi, bie lot bie pendim mbi sytë e mi
Ata sy që të kanë dënë dashuri të pathënë...

Koha bën punën e saj i bën njerëzit më të fort .
Dhe unë dua që mendjen ta ndaj, të trokas në tjetër portë
Po kur nata bie unë prap kërkoj
ate aromë të ëmbël që nga shtrati të më zgjoj.
Me sdua të pres si një skllav unë në liri
Dua ti jap vetes shpresë, ta kapercej këtë histori
Po kur nata bie. unë prap kërkoj
dy sy plot me dritë që dhe natën s'perëndojnë.

.Ref x2
Ata sy janë në çdo vend, në çdo hap
në çdo hapsirë e në çdo kënd
Ata sy që i kanë dhënë ditës diell natës hënë.
Po këtë natë bie shi, bie lot bie pendim mbi sytë e mi
Ata sy që të kanë dhënë dashuri te pathënë...

Correct these lyrics

Watch Alban Skenderaj Ata Sy video
Hottest Lyrics with Videos
43a83005f050a7fb9448885a3b6aacc8

check amazon for Ata Sy mp3 download
these lyrics are submitted by musixm

Songwriter(s): Alban Skenderaj
Record Label(s): 2008 One Night Recordings
Official lyrics by

Rate Ata Sy by Alban Skenderaj (current rating: N/A)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Meaning to "Ata Sy" song lyrics no entries yet
required
capthca required

Characters count
: min. 50 characters