play youtube video
Milimetri I Fundit
Akrepi

AKREPI


Milimetri I Fundit Lyrics

ndonjehere
ndonjehere robi kerkon te ktheje mbrapsht kohen
po robi se kthen dot mrabsht kohen,
po edhe sikur te mund ta kthej mrapsht kohen
prap,
mbajeni mend,
po te njejten gjo ka me bo

Thojn cdo katastrof per pak dite harrohet
po ca po ndodh me mu me asgjo nuk barazohet
kur me dicka mesohesh e me pershtypje nuk tben
pyes veten pse pa pir mu gjumi naten sme ze
thojn kush osh burr e bon zemren gur
po kjo nuk vlen per mu se paskam seder te smur
u terapova me indiferenc por pa dobi
se ajo qe te bren po se nxorre te tret te bon hi
me braktisen mu se dhe kafazin ku
shpirtin ma kan kyc ,vec lirise gjo tjeter sdu
kur zogun e shqiponjes e kerkojn me e vra
ai hidhet ne humner e sbi kurr ndor i gjall
per t fitu dicka rrezikova gjithcka
po zoti me ndihmofte se nuk e mbyll me kaq
se dhe po u fundosa do marr me vete nji tuf
se lista u zgjat aq shum sa dol nga tyta magnumit

refreni

nuk e di pse djellin e urrej
ndoshta se ngrohtsin e tij se ndjej
kjo qeli mu shpirtin po ma bren
po sharroj milimetrin e fundit te prangave
nen te lutem mos me urrej ti mu
se sjam i till si njerzit tkan tregu
qe e vetmja menyr per te mbijetu
mjan rrit dhomet si ujk po pres ti ngul nuk pys as kujt as pse

jet jet mallkimi kujt po mzen
me pistolet nen jastik nuk shtyhen me kto net
du te zbrazem diku/cbona zot qe mkan denu
pse kerkova pak respekt nga bota vujtjet mu shtun
njerzit thojn te verteten vec kur mbeten vetem
te marin te miren per tkeq se mendojn vec per vete
edhe kur te buzeqeshin o per frik o per interes
at burrni qe ju skeni un e ruj gjersa te vdes
ne kohen kur me pan lart cdokush me ofroi ndihmen
por tashi qe rash keq te gjith me kthyn shpinen
vec i gjo msova te sigurt ne gjith kto vite
ne duhet me pas besim te kush ateher vec te vetja ime
thojn qe juda puthi krishtin pastaj e kryqezun
por me mu gabut adres se un sfal kam etje per dhun
e nuk me plas per boten se botes s'i plas per mu
deri dje qesh altruist sot po ju shpall luft
se e pata me pak me ju se sa me veten time
se pata zemer sa kish nen tereza per nje vajz jetime
e tju kerkoj falje per ca bona osht njilloj
sikur tju kerkoj ndjese per faktin qe ekzistoj
desha te ndryshoja boten e me ndryshoi ajo mua
u bera si kriminelet qe deri dje perbuzja
shpresoj qe shpirti te mgjej rehat ne boten qe vjen
persa i perket se tanishmes po drogohem me rap

refreni

nuk e di pse djellin e urrej
ndoshta se ngrohtsin e tij se ndjej
kjo qeli mu shpirtin po ma bren
po sharroj milimetrin e fundit te prangave
nen te lutem mos me urrej ti mu
se sjam i till si njerzit tkan tregu
qe e vetmja menyr per te mbijetu
mjan rrit dhomet si ujk po pres ti ngul nuk pys as kujt as pse

dikur qesh romantik jam bo paranoik
sepse vajzat qe njoha kishin nevoj per kamzhik
e sfidova shum durimin e teprova me mirsi
per cudi njerzit marin xhentilecen per dobsi
nje dhimbje e till s'mpihet dot as me miell
jam shum krenar e s'shtirem dot sikur nuk e perfill
ju qe mkerkoni shpresoni te mkapni ngjum
e matuni mir se rast tjeter skeni per tpas mo kurr
dhe per ata qe me than se kam te gjat me ket tip qe kam jam
ja ku jam prap ktu mos u lodhni kot me mu
sepse truni mka skadu qe ne 98
kur mu desh te hyj nmekat per tmos humb jeten
i doli fundi shishes smbahem dot ne kemb
po me njomen syt me mori malli moj nen
u bon 9 vjet qe ste shoh/tashi je thinj mkan thon
do tjap 10 vjet nga jeta ime vec te gjej si te kam lon

nuk e di pse diellin e urrej
ndoshta se ngrohtsin e tij se ndjej
kjo qeli mu shpirtin po ma bren
po sharroj milimetrin e fundit te prangave
nen te lutem mos me urrej ti mu
se sjam i till si njerzit tkan tregu
qe e vetmja menyr per te mbijetu
mjan rrit dhomet si ujk po pres ti ngul nuk pys as kujt as pse

Watch Akrepi Milimetri I Fundit video
Hottest Lyrics with Videos
34b36076b043bd6a885f206856fbb349

check amazon for Milimetri I Fundit mp3 download
these lyrics are submitted by Me
browse other artists under A:A2A3A4A5A6A7A8A9A10A11A12A13A14
Record Label(s): 2014 AKREPI
Official lyrics by

Rate Milimetri I Fundit by Akrepi (current rating: 6.47)
12345678910
Meaning to "Milimetri I Fundit" song lyrics
captcha
Characters count : / 50