play youtube video
Mos Me Provoko
Akrepi

AKREPI


Mos Me Provoko Lyrics

vers 1

ne telefon me tha,
shkojm sot ne kinema,
ta kisha dit punen kshu,
at nate sdo kisha ardh,
ai me prezantoi ty,
si te fejuaren e tij,
ne at ferkim shikimesh,
u ndez nje shkendij,
nuk e di,
nuk e mendova me thell,
qe cdo fjale e imja ty,
mendime te tjera te sjell,
me von ne diskotek,
kur me te kercen,
syte nuk mi ndan,
qesh e syrin me shkel,
ama edhe une,
u tregova i trash shume,
se kuptova ne fillim,
prita sa te ma thush,
ndoshta keshtu,
do kisha qen ne kohe,
per te shpjegu,
qe esht tabu ca ti kerkon,
tani po shoh,
qe sa me larg te rri,
aq me shum ti me vjen pas,
si me magji,
te lutem mos kembengul,
se nuk dua te gaboj,
se kam gjak te nxehte,
keshtu qe sgarantoj,

refreni
vajze nuk e mohoj,
qe dhe un te deshiroj,
por per nje nate me ty,
shokt e vjeter jo nuk i tradhtoj,
vajz nuk e mohoj,
qe shum te deshiroj,
por mos me provoko,
se nuk dua te gaboj,

tani e kam te qarte,
ti po gjun momentin,
ndoshta pret kur alkoli,
te ket ber efektin,
fjaleve te tija ti,
veshin spo ja ve,
sikur te mos
ekzistonte me,
sonte po mendon,
vetem per vete,
po te them ndoshta ti
vetem do mbetesh,
per nje ..... si ty,
shoket si hedh posht,
ndoshta qef te kam,
po karakteri nuk ma lejon,
ai ter kohen sflet per gje tjeter,
po vec per ty,
e njoh qe ne femijeri,
e ne pjese nuk du ti hyj,
ama ne vend te tij,
kurre sdo te doja te isha,
as qe mendoj ti flas per kete,
gjithcka mes jush do prishja,
tani ti po perdor,
tere armet e tua,
sepse je fiksuar
tme prisheh mendjen mua,
te lutem mos kembengul,
se nuk dua te gaboj,
se kam gjak te nxehte,
keshtu qe sgarantoj,

refreni
vajze nuk e mohoj,
qe dhe un te deshiroj,
por per nje nate me ty,
shokt e vjeter jo nuk i tradhtoj,
vajz nuk e mohoj,
qe shum te deshiroj,
por mos me provoko,
se nuk dua te gaboj,

mos shiko ashtu,
mos e mer per ofendim,
se nuk ka te beje me simpatine,
qendrimi im,
se je seksi fantastike,
ndoshta edhe me shum se aq,
por do ishe me mire,
ket histori ta lejme me kaq,
do te them dicka te sigurt,
sta them per te ngushellu,
nqofse ne te dy,
do njiheshim me par diku,
me beso sdo tlija kurr tshpetoje,
por tani poziten time vajz te lutem kuptoje,
me beso esht teper e veshtir ,
te rezistosh ty,
ai per ty po ben plane,
e ka seriozisht me ty,
ndersa buzet e tua
i afrohen buzeve te mia,
embelsisht paturpesisht ,
me thu qe mpret te shpia,
vogelushe me vjen keqe
por mduhet te refuzoj,
se jam cun me seder ,
respektin shum e cmoj,
tlutem mos kembengul,
se nuk dua te gaboj,
se kam gjak te nxehte,
keshtu qe sgarantoj,

refreni
vajze nuk e mohoj,
qe dhe un te deshiroj,
por per nje nate me ty,
shokt e vjeter jo nuk i tradhtoj,
vajz nuk e mohoj,
qe shum te deshiroj,
por mos me provoko,
se nuk dua te gaboj,

Watch Akrepi Mos Me Provoko video
Hottest Lyrics with Videos
aafc854c25429c50689ab351d860c7b6

check amazon for Mos Me Provoko mp3 download
these lyrics are submitted by majlinda
browse other artists under A:A2A3A4A5A6A7A8A9A10A11A12A13A14
Record Label(s): 2014 AKREPI
Official lyrics by

Rate Mos Me Provoko by Akrepi (current rating: N/A)
12345678910
Meaning to "Mos Me Provoko" song lyrics
captcha
Characters count : / 50