Tirona
Westside Family
Tirona video Westside Family twitter

WESTSIDE FAMILY


Tirona Lyrics

feat. Edi Rama
Tirana re, Lapraka, Kombinati, Ali Demi,Tirona ësht piknisje ku fillon munciaAty ku kam të ardhmen kam ëndrrat e mia Aty ku ngjitur jan xhamia edhe kishaKu ndahet e bashkohet Nano e BerishaAty ku jepet gjithmon një tjetër munci Kam shokë, kam lagje, kam rrug, kam shpi Tirona çfar ësht?më i madhi paradoksKu robi ble ke Gabi me Rolex në dorKu sllonet sydelfinat në balt po bëjn paradKu krahas kioskave trrenueme esht nje superpallatAty ku lana qelbet dyqanet parfum shesinKu ndjen kënaqsin presionin edhe stresinKu ka intelektual po ka edhe katunarKu lypsat dhe të papunët flasin me celularMunci me njemije rrug esht per ne TironaKu bashk me zhgënjimet Realizohen ëndrrat tonaKjo ësht Tirona jon Tiron e kontradiktësE luftës dhe e paqes e errësirës dhe e dritësMashtrimit, të vërtetës, shpifjes, interesit,E qefit dhe e stresit, ahengut dhe biznesitKu të gjith ne themi Tirona zemra jonTi për ne ti për ne je gjithmon kampionKur te hyni në Kombinat jeni në qytetin tonëNjë tabelShyqyrthot mirseerdhët në Tiron Tirona në zemrat tona Me jet e me sllonaE çmendur, sido të jesh, ti je e jonaTirona ke ëndrrat tona;Jeton orët e vonaE dehur, sido të jesh, ti je e jonaAty ku Kryetari bërtet me megafonGjithshka mund të ndodhi jetojm në TironKu njerëzia bën plazh aty ku thahet liqeniKu provinciali thot jom prej Ali DemiAty ku truk përdorin jo vetëm grat po dhe pallatetKu Mjaft thot rinia?Po boll më se na plase!Kafe muhabet si turqit e lashtë Nën kumllat e kuqe moda bën sfilatëSe s?ka vetëm afsh po ka edhe hashQarkullim parash, emancipim grashShoping ke Rruga DurrsitO burra nga blloku, aty ku gjun për seks thithet edhe smoguKu qent dhe kazanët rreth ministrive i gjen Atje ku ka mret, ku ka dhe presidentTë gjitha do t?i prekni në qytetin tonKu i tabelë e shtremët thot mirseerdhët n?TironShum shum zhurm, Shum shum zhurmQyteti jonë Tirona ka shum shum zhurm

Watch Westside Family Tirona video
Hottest Lyrics with Videos
6f5dc9fe13ff43f671b80beecf3d0ee1

check amazon for Tirona mp3 download
browse other artists under W:W2W3

Official lyrics by

Rate Tirona by Westside Family (current rating: 10)
12345678910
Meaning to "Tirona" song lyrics
captcha
Characters count : / 50