play youtube video
Perjetesisht
Capital T

CAPITAL T


Perjetesisht Lyrics

[Teksti i "PERJETESISHT"]

[Intro]

[Chorus]
Përjetësisht do të kem pranë
Edhe pse ti me neve mos jeto, zemra ime
Po mban' peshën e barrës që më s'kam
S'du me t'kujtu me lot ën sy
Edhe pse zemra më është thy
Kuptom, shumë e rond
Pesha e barrës kur dikush t'mungon
[Verse 1]
Edhe nji dit' pa ty po m'doken si nji mijë
Dy grushta dhe përmbi përgjithmon' lamtumirë
Deri n'atë ditë që takohemi n'përjetësi
Po lutna për ty që shpirti yt me gjet' qet'si
Ah, në këtë bot' s'lypi drejt'si
Se e di qe s'ka-ah
N'këtë botë s'lypi mëshirë
Se kqyr ça na ke bo
Ti s'e din sa na ke vra
Ma mirë shko mos me t'pa
Ma mirë mos t'a kisha dit' që ti nuk je mo
Jeta e padrejt' nuk o njеjt për krejt
Ke me shku një dit' po ti na ikе shumë shpejt
Andrrat kejt u prishen
Po ndihna t'pa rëndësishem
Ti nuk kthehesh mo
Po ndihna i pafuqishëm

[Chorus]
Përjetësisht do të kem pranë
Edhe pse ti me neve mos jeto, zemra ime
Po mban' peshën e barrës që më s'kam
S'du me t'kujtu me lot ën sy
Edhe pse zemra më është thy
Kuptom, shumë e rond
Pesha e barrës kur dikush t'mungon
[Verse 2]
Kom menu s'kom me mujt
S'e din' sa jom t'u vujt
Loti rrjedh si ujë sa herë dikush emrin t'a përmend (T'a përmënd)
Se plaga hala po dhemb
Çdo natë mendoj për ty
Ton kohën po m'rrinë ën mëndje
Po thu që s'kthehesh mo e unë po du me t'pa
Jeta si me skenar, sikur film ën kinema
Yeah, e di që kejt ça thom' atë dit'
Zemer plas, zemer shplas
Që me kurrgjo nuk po mbushet mo

[Bridge]
N'kujtime t'marra
Dhe me ty unë n'anderr po përlahna
Yeah, ike pa m'përqaf
Me zemër t'thyme ma n'fund t'a fala

[Chorus]
Përjetësisht do të kem pranë
Edhe pse ti me neve mos jeto, zemra ime
Po mban' peshën e barrës që më s'kam
S'du me t'kujtu me lot ën sy
Edhe pse zemra më është thy
Kuptom, shumë e rond
Pesha e barrës kur dikush t'mungon

Watch Capital T Perjetesisht video
Hottest Lyrics with Videos
b7edea4ea103f223bb0e934dae39627b

check amazon for Perjetesisht mp3 download
these lyrics are submitted by itunes3
browse other artists under C:C2C3C4C5C6C7C8C9C10
Songwriter(s): Capital T
Record Label(s): 2021 Fole Publishing
Official lyrics by

Rate Perjetesisht by Capital T (current rating: N/A)
12345678910
Meaning to "Perjetesisht" song lyrics
captcha
Characters count : / 50