NATIONAL ANTHEMS


Albania National Anthem Lyrics

Hymni Kombëtar
Rreth flamurit të përbashkuar,
Me një dëshirë dhe një qëllim,
Të gjithë Atij duke iu betuar,
Të lidhim besën për shpëtim.
Prej lufte veç ay largohet,
Që është lindur tradhëtor,
Kush është burrë nuk friksohet,
Po vdes, po vdes si një dëshmor.
Në dorë armët do t'i mbajmë,
Të mbrojmë Atdheun në çdo vend,
Të drejtat tona ne s'i ndajmë,
Këtu armiqtë s'kanë vend.
Se Zoti vet e tha me gojë,
Që kombe shuhen përmbi dhè,
Po Shqipëria do të rrojë,
Për te, për te luftojmë ne.
Sent by Carlos André Pereira da Silva Branco

Correct these lyrics

Hottest Lyrics with Videos
6f9611cd2f48879781c611d1e38d05ee

check amazon for Albania National Anthem mp3 download

Rate Albania National Anthem by National Anthems (current rating: N/A)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Meaning to "Albania National Anthem" song lyrics no entries yet
required
capthca required

Characters count
: min. 50 characters