DRITA ALILI


Mos Shko Lyrics

Zemer mos shko
Hej engjulli im te lutem kupto
Se paku nje shikim me dhuro
Nese per fund te flas pe degjo.

Ti me zemren time mbreteron
Me at shikim shpirtin ma ledhaton
Gabimet gjithkush i permireson
Prej gabimeve njeriu meson.

Me meso,me trego se si te te dashuroj
Me afro me lejo vec pak tet perqafoj
Je shum e bukur per cdo nate te enderoj
Por ndarjen ne mes neve nuk mundem ta lejoj.

Kam bere gabime e pranoj
Por tash cdo gje do te ndryshoj
Me the ne fillim mos tet lendoj
E tash don te shkosh nuk e kuptoj
Te dua,te dua,te dua si te tingelloj.

As un ndarjen se dua
Por e ndjej se sme don mua
Shume te kam toleruar
E ti vec me ke lenduar.

Cdo gje me kujtohet mua
Qe nga dita e pare
Shume te kam duruar
Gjersa jemi ndare.

E tash koha shkon
E kthim prapa nuk ka
Gabimet nuk ti fali
Se te gjitha i kam pa.

Por une shpresoj prap
Per nje dite me te mir
Edhe pse e di
Se kthimi eshte i veshtire.

Ref:
Te lutem zemer mos shko
Mos u lut por me dashuro
Me trego shpirt a me do
Po po po po.

Nga un mos u frigo
Edhe nje rast me dhuro
Hej engjull me thuaj po
Te lutem me trego.

A te prekin kujtimet
A te mungojn momentet
Mos i haro takimet
Mbaj ne mend ledhatimet.

Te gjitha i mbaj ne mend
Kur e verteta dhemb
Dhe e kaluara tregoi
Kush kend e dashuroi.

Prandaj ti mos provo
Se une leht smashtrohem
Provoje njeher kupto
Sjam femer qe pendohem.

A te pengonte suksesi im
Isha aj me shume guxim
Nje sakrific qe ia vlen
Kur zemren dikush ta then.

Buzeqeshjen dua te ta kthej
Syve tu tu jap shkelqim
Asnjeher un me nuk genjej
Jeta pa ty nuk ka kuptim.

Ref:
Te lutem zemer mos shko
Mos u lut por me dashuro
Me trego shpirt a me do
Po po po po.

Ndryshimet nuk i dua
Kur me thua sje per mua
Nuk duroj me fjal te tilla
Per ty me mbyti deshira.

Jo askujt si imponohem
Gabimisht nuk dashurohem
Keto fjale ty te dedikohen
Prej teje sdua te largohem.

Fillimin mir e di
Ne kur kishim dashuri
Te vetmen pasuri
Qe e kishim un dhe ti.

Per nje fjale te mire
Nje qellim nje deshire
Nje kujtim ne kete jete
Tash mua sme len te qete.

Premtimet nuk mjaftuan
Ne sikur su kuptuam
Se ti kishe tjeter qellim
Un rezerv e pa kuptim.

Prandaj nuk te besoj
Por edhe nje rast te ofroj
Asnje gabim me sfal
Se nuk je i vetmi djal.

Ref:
Te lutem zemer mos shko
Mos u lut por me dashuro
Me trego shpirt a me do
Po po po po.

Correct these lyrics

Watch Drita Alili Mos Shko video
Hottest Lyrics with Videos
1158fb14c741fbba5c0a14d80b0a519a

check amazon for Mos Shko mp3 download

Rate Mos Shko by Drita Alili (current rating: N/A)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Meaning to "Mos Shko" song lyrics no entries yet
required
capthca required

Characters count
: min. 50 characters